در حال بارگذاری ...
 • عاشورا در جبهه


  بچه هایی که در گردان بودند و دستشان قطع شده بود به همراه مشک سقایی می کردند

   رزمنده های گردانهای حضرت معصومه(س)، حضرت رسول(ص)، سیدالشهدا(ع) و امام سجاد(ع)در ایام ماه محرم و صفر قبل از نماز مغرب و عشا به صورت دسته عزاداری برای برپایی نماز حرکت می کردند. البته غیر از مراسمی که لشکر در حسینیه لشکر برگزار می کرد، هر گردان به طور جداگانه حسینیه درست می کردند و به برپایی عزاداری می پرداختند.

  به این ترتیب که گردانها به طور مخصوص برای خودشان چادر می زدند و از گردانهای دیگر دعوت می شد تا در مراسم شرکت کنند. بحث دیگر در ارتباط با عزاداری در روز تاسوعا و عاشورا بود که بچه ها از اندیمشک حرکت می کردند و روز تاسوعا را به شوش دانیال نبی(ع) و روز عاشورا هم به دزفول می رفتند که در این مراسم کلیه بچه های لشکرها به خصوص لشکر 17 علی بن ابی طالب(ع) حضور داشتند.

  یکی از کارهای خوب که در روز عاشورا در سال 66-67 انجام گرفت این بود که بچه هایی که در گردان بودند و دستشان قطع شده بود به عنوان سقا آماده می کردند وبه همراه مشک سقایی می کردند و این یک جلوه خاصی به عزاداری داده بود. اما زمانی که در اهواز بودیم بچه ها تاسوعا و عاشورا به دارخویین و شادگان می رفتند خود حسینیه انرژی هم که بین آبادان و اهواز بود به بحث عزاداری اهمیت خاصی می داد و مراسم را در طول دهه اول انجام می داد. بعد از دهه هم کل دو ماه به طور مختصر مراسم در این مکان برگزار می شد .

  رزمنده اسلام :حاج علی سلطانی

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  مطالب مرتبط

  بازدید ۱۲هزار دانش آموز تهرانی از مناطق عملیاتی غرب و جنوب کشور

  بازدید ۱۲هزار دانش آموز تهرانی از مناطق عملیاتی غرب و جنوب کشور

  مسئول مرکز اردویی، راهیان نور و گردشگری بسیج تهران بزرگ عنوان کرد: سپاه محمد رسول الله (ص) آمادگی اعزام به صورت همزمان به مناطق عملیاتی جنوب و مناطق عملیا تی غرب کشور را دارد، گفت: از ۱۵ مهرماه تا به امروز نزدیک به ۱۲هزار نفر از مناطق عملیاتی غرب و جنوب کشور بازدید کرده اند.

  |

  نظرات کاربران