در حال بارگذاری ...
 • دفاع مقدس ایران دفاعی در برابر همه مستکبران دنیا بود


  استاد سید اسماعیل بنی حسینی گفت: جنگی که همه دنیا باعراق همکاری کردند تا به حساب خودشان ایران را از پا بیندازند، جنگ نفت بود اما ایران با رشادتهای شهیدان و جانبازان خود به همه دنیا ثابت کرد که ذره ای از خاک میهن و ارزش های پاک و مقدس انقلابی خود را به دشمنان نخواهد داد.

  استاد سید اسماعیل بنی حسینی از جانبازان شیمیایی بدخیم که در حال حاضر در بیمارستان ساسان بستری است در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری حیات، بیان داشت: در سال 61 به دلیل موج انفجار و ترکش مجروح شدم و سال 62 در جنگ تحمیلی به ناحیه ستون فقرات و کمرم آسیب رسید و در نهایت سال 65 در فاو شیمیایی شدم.

  وی ادامه داد: در سال 59 با رتبه 9 کنکور سراسری در دانشگاه تهران در رشته حقوق قبول شدم اما با وقوع انقلاب فرهنگی و تعطیلی دانشگاه ها وقفه ای به وجود آمد و بعد از آن هم به خاطر جنگ نفتی که مزدوران به کشور ما تحمیل کردند دفاع از میهنم را مهمتر دانستم و به مناطق جنگی رفتم.

  استاد بنی حسینی افزود: اما با وجود مجروحیت انگیزه من برای ادامه تحصیلم کم نشد و بعد از جنگ ادامه تحصیل دادم و تا مقطع دکتری پیش رفتم و استاد دانشگاه حقوق تهران شدم و تا سال 81 به کار خود ادامه دادم اما به خاطر مشکلات جسمی و یادگاری که جنگ برایم به ارث گذاشت قادر به ادامه کار نبودم. 

  وی تاکید کرد: نسل جدید و نسل امروز کشورمان باید بداند کسانی که به جنگ رفتند انسان های بی سواد یا بیکار نبودند بلکه انسانهای عمیق و متفکری بودند که از همه چیز خود برای انقلاب گذشتند و برای حفظ ارزش های اصیل ایرانی و انقلابی بر روی خواسته های خود پا گذاشتند و خود را برای حفظ این ارزشهای اصیل فدا کردند چراکه اگر این فداکاری ها و رشادت ها نبود عزت امروز ایران عزیز هم نبود. 

  استاد بنی حسینی بیان داشت: 10 نفر جانباز شیمیایی با حال شبیه من بودیم که فقط 2 نفر از گروه ما الآن زنده هستند، نزدیک به 1500 جانباز برای مداوا به آلمان رفتند و در آنجا شهید شدند و متاسفانه از آنها به عنوان جانبازان شیمیایی جنگ، نامی در پرونده های بیمارستان های آلمانی ثبت نشد تا بر روی ظلم آشکار مستکبران جهانی مهر نهان گذاشته شود. 

  وی اضافه کرد: جنگی که همه دنیا باعراق همکاری کردند تا به حساب خودشان ایران را از پا بیندازند، جنگ نفت بود اما ایران با رشادتهای شهیدان و جانبازان خود به همه دنیا ثابت کرد که ذره ای از خاک میهن و ارزش های پاک و مقدس خود را به دشمنان نخواهد داد و نسل امروز هم باید ادامه دهنده راه ما باشد چرا که عزت امروز کشورمان مدیون فداکاری ها و ازخود گذشتگی های جوانان دیروز است.

  بنی حسینی در پایان گفت: دعوت متخصصان به ایران برای ویزیت و عمل جانبازان کار پسندیده ای نسبت به زمانی است که جانبازان به آلمان اعزام می شوند چرا که سختی های موجود آن کشور را دیگر جانبازان متحمل نمی شوند و خستگی و هزینه ی کمتری را در بردارد.

  گفتنی است بنی حسینی از تلاش تمامی همکاران بنیاد شهید و امور ایثارگران و حجت الاسلام والمسلمین شهیدی تشکر کرد و خواستار حمایت بیشتر بنیاد شهید از جامعه هدف و رفع مشکلات آنان شد. 

   

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران