در حال بارگذاری ...
 • محفل میثاق با شهدای نیشابور برگزار شد


  محفل میثاق با شهدای نیشابور در منزل ناخدا یکم شهید محمد هاتفی شرق برگزار شد.

  به گزارش خبرگزاری حیات از مشهد؛ محفل میثاق با شهدا و ایثارگران راویان فتح یاران سلسله الذهب نیشابور به مناسبت سالروز حمله جنگنده های آمریکای جنایتکار به ناو جوشن و همچنین یادبود سالروز شهادت ناخدا یکم شهید محمد هاتفی شرق با حضور جمعی از یادگاران دفاع مقدس و فرماندهان پیشکسوت و راویان فتح نیشابور در منزل این شهید بزرگوار برگزار شد.

  در ادامه یکی از هم‌رزمان شهید محمد هاتفی شرق در بیان خصوصیات و روحیات این شهید با اشاره به برخورداری وی از حجب و حیا، گفت: شهید محمد هاتفی در سال 67 با توجه به اینکه تازه از مأموریت سه ماهه آمده بود، ناگهان برای انجام مأموریت دیگری حاضر شد و بدون هیچ ناراحتی آماده حضور در صحنه نبرد با دشمن شد و خانواده نیز او را همراهی کردند.

  وی افزود: ولی انگار این بار رفتن این شهید والا مقام با همیشه متفاوت بود. خداحافظی کرد ولی سه بار برگشت و فرزندان خود را بوسید و از خانواده حلالیت طلبید، حتی برای دختر بزرگ شهید که آن موقع هفت سال بیشتر نداشت جای تعجب بود که چطور پدر این بار این‌قدر صورت ما را می‌بوسد ولی شهید می‌دانست و گویا به او الهام شده بود که این بار برگشتی ندارد، و همین‌طور هم شد و در نبرد با دشمن و دفاع از ناو جوشن در خلیج همیشه فارس که در آن مسئولیت فرمانده آتشبار ناو را بر عهده داشت در برابر حمله هواپیماهای آمریکایی و در حین ساقط کردن اولین هواپیمای جنگی آمریکا در خلیج فارس، این ناو مورد اصابت راکت دشمن قرار گرفت و بعد از ساقط کردن هواپیمای دشمن خود نیز به خیل شهیدان همیشه جاوید ناو جوشن پیوست.

  لازم به ذکر است ناخدا یکم شهید محمد هاتفی شرق متولد اول فروردین‌ماه 1338 نیشابور بود که در روز تاریخ 29 فروردین ماه سال 1367 در نبرد مستقیم جنگنده‌های ناو هواپیمابر آمریکای جنایتکار با ناو جوشن جمهوری اسلامی در خلیج‌ فارس به درجه رفیع شهادت نائل آمد. 

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  نظرات کاربران