در حال بارگذاری ...
 • مشاور معاونت حقوقی رییس جمهور در امور ایثارگران در گفتگو با حیات:

  ابهامات در قوانین مهمترین مشکل حقوقی ایثارگران است


  مشاور معاونت حقوقی رییس جمهور در امور ایثارگران گفت : بخش عمده ای از این مسائل به مباحث حقوقی در خصوص ایثارگران مربوط است و به لحاظ حقوقی یک سری ابهامات ، نارسایی یا ناهماهنگی بین قوانین و مقررات مربوط به حوزه ایثارگری وجود دارد. همچنانکه حجم بالای استعلامات در نهاد ریاست جمهوری و در خصوص قوانین این حوزه نیز نشان گر همین مساله است.

  ولی رستمی در گفتگو با خبرگزاری حیات درباره مهمترین مسائل مشکلات حقوقی ایثارگران، گفت: بحث ایثارگران، خانواده شهدا و خانواده جانبازان موضوع مبسوط و گسترده ای است که رسیدگی به آن از عهده یک نفر یا یک مجموعه و نهاد خارج است و طبعاً بررسی مشکلات و نیز مسائل این مجموعه نیز در یک مصاحبه نیز نمی گنجد ولی می توان به مهمترین عوامل ایجاد کننده این مسائل و مشکلات اشاره کرد که پرداختن به این عوامل گام مهمی در خصوص بهبود شرایط است.

  مشاور معاونت حقوقی رییس جمهور در امور ایثارگران با بیان اینکه بخش عمده ای از این مسائل به مباحث حقوقی در خصوص ایثارگران مربوط است، افزود: به لحاظ حقوقی یک سری ابهامات، نارسایی یا ناهماهنگی بین قوانین و مقررات مربوط به حوزه ایثارگری وجود دارد. همچنانکه حجم بالای استعلامات در نهاد ریاست جمهوری در خصوص قوانین این حوزه نشانگر این مساله است.

  رستمی ادامه داد: بخش دیگر مشکلات و مسائل به قانون جامع ایثارگران مربوط است که در انتهای این قانون آمده، مجموعه قوانین مصوب با حفظ قوانین گذشته اجرایی شوند. این در حالی است که بین قوانین مصوب و حفظ شده همچنان ناهماهنگی هایی وجود دارد و هنوز برخی از قوانین مصوب مبهم مانده و به مرحله اجرا در نیامده اند.

  او با اشاره به اینکه قانون جامع ایثارگری فعلاً به صورت آزمایشی در حال اجراست، اعلام کرد: دوره آزمایشی این قانون رو به اتمام است و پس از پایان این قانون می توان امیدوار بود که دستگاه های ذی ربط و ذی نفع اقدامات لازم را در جهت استمرار و اصلاح قانون به کار گیرند تا در نهایت ابهامات موجود در قوانین به حداقل رسیده و چه بسا برطرف شوند.

  انتهای پیام/
   

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران