در حال بارگذاری ...
 • حکایت برادرانی که ستاره شدند


  دیدار با خانواده شهدا فرصت ارزشمندی‌ است تا فقط قسمت کوچکی از جان‌فشانی و رشادت‌های فرزندان این آب و خاک را که در جریان هشت سال دفاع مقدس در برابر دشمن قسم‌خورده از جان و مال خود گذشتند، را به‌یاد‌ آوریم.

  به گزارش حیات؛ بی شک رشادت و از خودگذشتگی شهدای والامقام بود که به مستکبران دنیا ثابت کرد که ایران اسلامی آن کشوری نیست که هرشب خواب اشغال آن را می بینند. 

  اما چگونه می شود از این شیران بیشه توحید نام برد و از پدران و مادرانی که آنان را در دامان پر مهر خود پرورش دادند یادی نکرد، خانواده هایی که الفبای شهامت و شهادت را به فرزندان خود آموختند و در وقت نیاز دست از دنیا شستند و به معامله با خدا پرداختند. 

  دیدار با خانواده شهدا فرصت ارزشمندی‌ است تا فقط قسمت کوچکی از جان‌فشانی و رشادت‌های فرزندان این آب و خاک را که در جریان هشت سال دفاع مقدس در برابر دشمن قسم‌خورده از جان و مال خود گذشتند، را به‌یاد‌ آوریم. 

  امروز که سالها از روزهای حماسه و ایثار گذشته با یکی از خانواده معظم شهدا که سه عزیز خود را در دفاع از اسلام و میهن تقدیم انقلاب کردند گفتگویی انجام دادیم که در ادامه خواهید خواند. 

  محمدباقر باقری پدر شهیدان محمود، ابوالقاسم و محمد باقری بازنشسته شرکت نفت است. 

  پدر شهیدان باقری در خصوص نحوه شهادت فرزندان خود به خبرنگار حیات گفت: اولین شهیدم محمود باقری در سال 1342 در ازنا متولد و در مقطع متوسطه مشغول به تحصیل بود و بعد از اینکه حضرت امام فرمان به حضور همگانی در جبهه ها را صادر کردند محمود هم با احساس تکلیف روانه جبهه ها شد. 

  او اظهار داشت: شهید محمود پس از چندین بار مجروحیت در سال 1361 و در عملیات والفجر مقدماتی مفقود و هشت سال بعد پیکر پاک و مطهرش در گلزار شهدای ازنا آرام گرفت. 

  پدر شهیدان باقری در ادامه گفت: دومین شهید خانواده ابوالقاسم نام دارد که متولد سال 1342 بود و دانشجوی رشته زبان فرانسه دانشگاه اصفهان بود که از همان دانشگاه محل تحصیلش به جبهه های حق علیه باطل اعزام شد. 

  وی ادامه داد: شهید ابوالقاسم در سال 1365 در منطقه شلمچه و در حین وضو گرفتن برای اقامه نماز صبح با اثابت ترکش به ناحیه سرش به شهادت رسید و سومین شهید نیز محمد نام داشت که در سال 1347 در ازنا متولد شد که محمد هم در دانشگاه صنعتی اصفهان در رشته مکانیک مشغول به تحصیل بود. 

  محمدباقر باقری افزود: محمد به کارهای فنی و الکترونیکی بسیار علاقه مند بود و در این راه پیشرفت های قابل توجهی نیز کرده بود. 

  وی افزود: به خاطر شهادت محمود و ابوالقاسم از اعزام محمد جلوگیری می کردند. 

  باقری گفت: محمد برای اعزام به جبهه یک لحظه آرامش نداشت و به همین خاطر از طریق استان مرکزی و شهر اراک به جبهه اعزام شد. 

  پدر شهیدان باقری اظهار داشت: شهید محمد در سال 1367 در منطقه جزیره مجنون از ناحیه گلو مورد اثابت گلوله قرار می گیرد و زخمی و نهایتا اسیر می شود. 

  وی در ادامه به نقل از همرزمان آزاده شهید محمد بیان داشت: یک روز که صدام ملعون برای بازدید اسرای ایرانی آمده بود با واکنش تند و توهین آمیز محمد مواجه می شود که بعد از رفتن صدام خبیث، محمد را به شدت مورد شکنجه قرار می دهند که در نهایت محمد به آرزوی دیرینه خود یعنی شهادت می رسد. 

  محمدباقر باقری افزود: پیکر محمد بعد از اتمام جنگ از عراق به ایران منتقل و در کنار دو برادر شهید دیگرش آرام گرفت. 

  پدر شهیدان باقری در ادامه با بیان اینکه انقلاب و نظام اسلامی ایران به راحتی به دست نیامده که بتوان آن را به راحتی از دست داد ابراز داشت: سفارش و توصیه خانواده شهدا به مردم خصوصا مسوولان نظام اسلامی این است که برای غلبه بر مشکلات همواره پشتیبان ولایت فقیه باشند تا هیچ گزندی به کشور وارد نشود. 

  انتهای پیام/ 

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  نظرات کاربران