در حال بارگذاری ...
 • برگی از تاریخ؛

  اذعان مقامات آمریکایی به عدم شناخت از جامعه ایرانی


  نگرش دولت امریکا به ملت و دولت ایران قبل از انقلاب و نوع برخوردش با آنها، دلیل گروگان گیری کارکنان سفارت امریکا در ایران از نکاتی بود که بروس لی نگن کاردار سفارت سابق امریکا در ایران و جان لیمبرت از کارکنان این سفارت و استاد فعلی دانشگاه نیروی دریایی امریکا در نشستی در بروکلین، درباره ی آن ها سخن گفتند.

  به گزارش حیات، لین گن گفت: من آینده یی برای روابط امریکا با حکومت فعلی ایران نمی بینم، زیرا ایرانیان ما را نمی خواهند. پس از سقوط شاه، امریکا سفارت خود را در ایران باز نگاه داشت و کوشید ایرانیان را متقاعد کند که امریکا انقلاب ایران را پذیرفته است، ولی به این علت که رهبران مذهبی رادیکال حاکم بر سیاست های ملی ایران، امریکا را به خاطر داشتن مسئولیت در حوادث زمان شاه مقصر می دانستند، اوضاع تغییر کرد و منجر به گروگان گیری شد. 

  کاردار سفارت سابق امریکا ادامه داد: دانشجویانی که سفارت را اشغال کردند به اکثر هدف های خود رسیدند، زیرا توانستند توجه جهانیان را به انقلاب خود جلب کنند. 

  لیمبرت نیز گفت: دولت امریکا، ایران قبل از انقلاب را با دید هی یک محل خرید اسلحه خود تلقی می کرد نه یک اجتماع با خصوصیات پیچیده. 

  انتهای پیام/

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  نظرات کاربران