در حال بارگذاری ...
 • خاطره‌گویی وزیر بهداشت در جمع فرماندهان دفاع مقدس

  وزیر بهداشت شب گذشته در دومین مجمع فرماندهان و مدیران بهداری دوران دفاع مقدس به بیان خاطراتی از دوران دفاع مقدس پرداخت.

  به گزارش حیات و به نقل از ایسنا، سید حسن هاشمی در این مراسم که شب گذشته در موزه انقلاب و دفاع مقدس برگزار شد، گفت: حدود شش ماه از جنگ تحمیلی گذشته بود و یکی از جبهه‌های بسیار فعال جنگ در آن زمان، تپه های الله اکبر و ارتفاعات مشرف بر سوسنگرد بود. به نظر من، بهترین رزمنده‌های آن  زمان جنگ تحمیلی را می‌شد در مسجد سوسنگرد پیدا کرد، آنها بی نظیر بودند. در آن زمان محور اصلی عملیات‌های جنگی سوسنگرد بود  چون یک بار سقوط کرده‌بود. دومین باری که سقوط کرد به فاصله یک روز توسط هوانیروز و لشکر 19 زرهی، باز پس گرفته شد.

  هاشمی همچنین اضافه کرد: در آن دوران نیروهای دکتر شهید چمران بیشتر در آن منطقه عملیات داشتند. در آن روزها که سوسنگرد محاصره بود قصد انتقال یکی از شهدا را داشتیم و امکان انتقال آن به راحتی میسر نبود و پیکر مطهر وی را در وانتی که کنار مرکز جهاد سازندگی بود قرار دادیم.


  وزیر بهداشت افزود: برای انتقال این شهید از محاصره سوسنگرد با دو نفر از برادران به نام مجید و نیز شهید فروزش مشغول صحبت کردن و پیدا کردن مسیر مناسب بودیم و در آن زمان در سوسنگرد، ستون پنجم دشمن و جاسوس هم زیاد بودند و با اسلحه کلاش که از عراق می آوردند، اقدام به تیراندازی می‌کردند در حالی که اسلحه ما هنوز "ژ3" بود. مشغول صحبت کردن بودیم که دیدم خون از ناحیه شانه مجید فوران کرده و خودش متوجه نشده بود که تیر  خورده ‌است. به او گفتم که تیر خورده ای، او به  ناحیه تیرخورده نگاه کرد و وقتی خون را دید غش کرد و از هوش رفت؛ یعنی از تیر خوردن هراسی نداشت و وقتی خون را دید غش کرد. زمان برد تا به حالت عادی برگردد.
   

  بنابراین گزارش، در این مراسم که با صرف افطاری همراه بود، تعدادی از فرماندهان و مدیران دوران دفاع مقدس به بیان خاطراتی از نقش جامعه پزشکی در آن دوران پرداختند.

   

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  مطالب مرتبط

  منزل شهدا، محل نزول رحمت الهی است

  منزل شهدا، محل نزول رحمت الهی است

  مدیرکل بنیاد کرمانشاه با اشاره به اینکه منزل شهدا محل نزول رحمت الهی است، اظهار داشت: ما در دیدار با خانواده شهدا، از برکت شهدای عزیز حاجات خود را می‌گیریم و امیدواریم در قیامت نیز از شفاعت این عزیزان بهره‌مند شویم.

  |

  روایت یک فرمانده از آزادسازی خرمشهر

  روایت یک فرمانده از آزادسازی خرمشهر

  آزادسازی خرمشهر یکی از مهم‌ ترین اهداف عملیات «الی بیت‌المقدس» در دوره جنگ ایران و عراق بود که پس از ۵۷۸ روز اشغال در روز سوم خرداد سال ۱۳۶۱ خورشیدی صورت پذیرفت .

  |

  آزادی خرمشهر آزمون‌ بزرگ مردم ایران بود

  آزادی خرمشهر آزمون‌ بزرگ مردم ایران بود

  رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، آزادی خرمشهر را یکی از آزمون‌های بزرگ مردم همیشه در صحنه ایران دانست و گفت: معمار کبیر انقلاب اسلامی آزادسازی خرمشهر را موهبت الهی اعلام کردند و فرمودند «خرمشهر را خدا آزاد کرد».

  |

  فرمانده تکاوران نبرد خرمشهر در گفت و گو با حیات:

روز سوم خرداد تکاوران با سجده شکر و اشک ذوق وارد خرمشهر شدند
  فرمانده تکاوران نبرد خرمشهر در گفت و گو با حیات:

  روز سوم خرداد تکاوران با سجده شکر و اشک ذوق وارد خرمشهر شدند

  ناخدا صمدی گفت: در دهم اردیبهشت سال 61 عملیات بیت المقدس در چهار مرحله آغاز شد، سه قرارگاه، عملیات آزادسازی را انجام می دادند که گردان ما جزو جبهه جنوب بود، از همان روز های اول که عملیات شروع شد، ما در منطقه بودیم و در مرحله چهارم عملیات هر سه قرارگاه در راه آهن و گمرک خرمشهر به ...

  |

  نظرات کاربران