در حال بارگذاری ...
 • شهید مفقود‌الاثر مسعود ریاضتی؛

  در هیچ لحظه‌ای از زندگی خدا را فراموش نکنید

  شهید مسعود ریاضتی در وصیت‌نامه‌اش نوشت: نماز انسان را به خدا نزدیک می‌کند، نماز قلب و روح را از آلودگی پاک می‌کند، بنابراین پدر، مادر، خواهران و برادران عزیزم در هیچ لحظه‌ای از زندگی خدا را فراموش نکنید و یاد او را در دل‌هایتان با نماز زنده نگه دارید.

  به گزارش حیات و به نقل از تا شهدا، شهید مسعود ریاضتی کشه اول خردادماه سال 1342 در تهران متولد شد. تحصیلات خود را تا سوم دبیرستان ادامه داد و به عنوان رزمنده بسیجی به نبرد حق علیه باطل شتافت و در منطقه جنگی شلمچه در 22 تیرماه سال 1361 مانند برادرش، مفقود‌الاثر شد.

   

  فرازی از وصیت نامه شهید

   

  ان الله یحب الذین یقاتلون فی سبیله صفا کانهم بنیان مرصوص 

   

  خدا آن مؤمنان را که در صف جهاد کافران مانند سد آهنین کشته می‌شوند و پایدارند، بسیار دوست می‌دارد. (سوره صف آیه 4)

  با درود بر رهبر کبیر انقلاب امام خمینی و با عرض ادب و درود بر تمامی شهیدان راه حق و با سلام بر تمامی آنانی که برای پیکار و مبارزه از وطن خود هجرت کرده‌اند و رضای خدا را بر رضای دیگران ترجیح دادند و خداوند را به خاطر خدایی‌اش خواستند نه به خاطر نعمت‌هایش، شهیدانی که به خاطر اسلام و قرآن از خانه و خانواده گذشتند و جان مقدار خویش را لایق جانبازی در راه جانان دیدند.

   

  سلام بر حسین، پرچمدار شهیدان و احیاء کننده احکام قرآن، فلسفه عاشورا چیزی جزء زنده کردن احکام اسلام ناب محمدی (ص) نبود چیزی جز زنده کردن ارزش‌ها نبود، تمامی اسلام در مقابل تمامی کفر بود. یکی از اهداف این قیام و انقلاب پرشکوه امر به معروف و نهی از منکر و توجه به نماز بوده است، پس ما که برای مظلومیت حسین (ع) و خاندان مطهرش گریه می‌کنیم حداقل به نماز ظهر عاشورای آن حضرت توجه کرده و به برپایی نماز همت گماریم، چرا که:

   

  ان الصلوه تنهی عن الفحشاء و المنکر 

  به درستی که نماز انسان را از انجام کارهای زشت بازمی دارد. (قرآن کریم)

  نماز انسان را به خدا نزدیک می‌کند، نماز قلب و روح را از آلودگی پاک می‌کند، بنابراین پدر، مادر، خواهران و برادران عزیزم در هیچ لحظه‌ای از زندگی خدا را فراموش نکنید و یاد او را در دل‌هایتان با نماز زنده نگه دارید.

  ملت شریف ایران، پدران، مادران، خواهران، برادران بزرگوارم به امر معروف و نهی از منکر اهمیت دهید تا انشاءالله در جامعه‌ای سالم تنفس کنید، تا اسلام یکه و تنها نماند، اصراف نکنید و درمقابل نعمت‌های بیکران پروردگارتان شاکر باشید، محرومین را دلجویی کنید، غیبت نکنید و از مصرف مال حرام بپرهیزید، به جوانانتان درک و فهم صحیح قرآن را بیاموزید و برای آخرت خود توشه‌ای از صدق و مهربانی و طاعات و عبادات فراهم کنید، به دختران و خواهرانتان حجاب و عفت بیاموزید که سیاهی چادر خواهران از سرخی خون شهیدان برتر است، چرا که حجاب سنگر حفظ حرمت و صلابت شماست.
   

  امام را تنها نگذارید و امیدوارم که به دستورات اسلام و امام پایبند باشید و امام را دعا کنید و برای آنکه هر چه زودتر اسلام بر کفر پیروز شود دعا کنید و حزب الهی بودن خودتان را فراموش نکنید به امید آن روزی که کفر و ظلم سرنگون گردد و دین مبین اسلام جهانی گردد و به امید آن روز که تمام افراد کشور به آن سطح درک برسند که فرق شرک و توحید و ریا و اخلاص و وفاداری به ولایت را بفهمند و به آنها پایبند شدند و بدانید پرچمی که امام برافراشته همان پرچم حسین (ع) و یاران باوفایش است پس در حفظ آن کوشا باشید که به پایش خون‌های زیادی ریخته شده است و سعی نمایید پشتیبان ولایت فقیه باشید.
   

  انشاءالله خداوند و پیامبرش رسول خدا (ص) از تمامی ما راضی و خشنود باشند. از شما خانواده عزیزم و تمامی فامیل، اقوام و دوستان حلالیت می‌طلبم و از درگاه خداوند متعال خواهانم که فیض عظیم شهادت در راه خودش را نصیب بنده حقیر خود گرداند، چرا که شهادت در راه خدا بالاترین ارزشهاست.

  خدایا خدایا در ظهور حضرت مهدی موعود (عج) تعجیل فرما.

  والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته 

  مسعود ریاضتی 61.3.18

   

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  مطالب مرتبط

  منزل شهدا، محل نزول رحمت الهی است

  منزل شهدا، محل نزول رحمت الهی است

  مدیرکل بنیاد کرمانشاه با اشاره به اینکه منزل شهدا محل نزول رحمت الهی است، اظهار داشت: ما در دیدار با خانواده شهدا، از برکت شهدای عزیز حاجات خود را می‌گیریم و امیدواریم در قیامت نیز از شفاعت این عزیزان بهره‌مند شویم.

  |

  روایت یک فرمانده از آزادسازی خرمشهر

  روایت یک فرمانده از آزادسازی خرمشهر

  آزادسازی خرمشهر یکی از مهم‌ ترین اهداف عملیات «الی بیت‌المقدس» در دوره جنگ ایران و عراق بود که پس از ۵۷۸ روز اشغال در روز سوم خرداد سال ۱۳۶۱ خورشیدی صورت پذیرفت .

  |

  آزادی خرمشهر آزمون‌ بزرگ مردم ایران بود

  آزادی خرمشهر آزمون‌ بزرگ مردم ایران بود

  رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، آزادی خرمشهر را یکی از آزمون‌های بزرگ مردم همیشه در صحنه ایران دانست و گفت: معمار کبیر انقلاب اسلامی آزادسازی خرمشهر را موهبت الهی اعلام کردند و فرمودند «خرمشهر را خدا آزاد کرد».

  |

  فرمانده تکاوران نبرد خرمشهر در گفت و گو با حیات:

روز سوم خرداد تکاوران با سجده شکر و اشک ذوق وارد خرمشهر شدند
  فرمانده تکاوران نبرد خرمشهر در گفت و گو با حیات:

  روز سوم خرداد تکاوران با سجده شکر و اشک ذوق وارد خرمشهر شدند

  ناخدا صمدی گفت: در دهم اردیبهشت سال 61 عملیات بیت المقدس در چهار مرحله آغاز شد، سه قرارگاه، عملیات آزادسازی را انجام می دادند که گردان ما جزو جبهه جنوب بود، از همان روز های اول که عملیات شروع شد، ما در منطقه بودیم و در مرحله چهارم عملیات هر سه قرارگاه در راه آهن و گمرک خرمشهر به ...

  |

  نظرات کاربران