در حال بارگذاری ...
 • رئیس دفتر مقام معظم رهبری در گفت وگوی اختصاصی با حیات:

  عملکرد حاج ‌آقای شهیدی در بنیاد شهید خوب بوده است

  حیات: رئیس دفتر مقام معظم رهبری، گفت: هر اندازه خدمات به خانواده های شهدا و ایثارگران صورت گیرد، کم است، اما عملکرد حاج‌آقای شهیدی در بنیاد شهید و امورایثارگران علمکرد خوبی بوده و خدمات خوبی در طول سال های اخیر به خانواده های عزیز شاهد و ایثارگر ارائه شده است.

  حجت الاسلام و المسلمین محمد محمدی‌ گلپایگانی رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب، در حاشیه پنجمین کنگره روز بزرگداشت شهدا که پیش از ظهر امروز و به مناسبت فرا رسیدن روز شهید در تالار اندیشه حوزه هنری تهران برگزار شد، در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی حیات و در پاسخ به این سؤال که گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و تکریم خانواده های معظم شهیدان، تا چه میزان در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه مؤثر است، اظهار داشت: اصولا تکریم خانواده های شهدا وظیفه ما محسوب می شود.

  رئیس دفتر مقام معظم رهبری تأکید کرد: قطعا برگزاری همایش های فاخر همانند کنگره امروز که به مناسبت روز شهید و برای تکریم شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و ادای احترام به خانواده های معظم آنان برگزار شد، در ترویج فرهنگ ا یثار و شهادت در جامعه بسیار مؤثر خواهد بود و نوعی تشویق است.

  حجت الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی، با بیان این که گرامیداشت شهدا به هر صورت ممکن اعم از برگزاری همایش، ملاقات با خانواده های شهدا و ...، مفید است، گفت: این کارها نوعی یادآوری برای بزرگی و عظمت، و همچنین ایثار و فداکاری شهداست و باید ادامه داشته باشد.

  رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب، با بیان این که خانواده های شهدا باید همواره مورد احترام ما باشند، گفت: در سخنرانی خودم هم اشاره داشتم که خانواده های شهدا اگرچه به ظاهر عزیزان شان را در کنار خود ندارند، اما در حقیقت هیچ چیز از دست نداده و خیلی چیزهای مهمتر را بدست آوردند.

  حجت الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی با بیان این که روحیه ایثار و از خودگذشتگی منحصر به زمان جنگ نیست و به برکت خون شهدا همچنان در جامعه ما وجود دارد، خاطرنشان کرد: در مسائل مختلفی که در روزگار امروزمان با آن روبرو می شویم، شاهد ایثار و از خودگذشتی مردم هستیم که نمونه آن زلزله کرمانشاه بود که نشان داد ایثارگری همچنان در مردم ما زنده است و ادامه دارد.

  رئیس دفتر مقام معظم رهبری در پایان سخنان خود در پاسخ به این سؤال که عملکرد بنیاد شهید و امور ایثارگران در 5 سال اخیر برای رسیدگی به خانواده های شاهد و ایثارگر و مدیریت حجت الاسلام و المسلمین شهیدی در این سازمان را چگونه ارزیابی می کنید؟ گفت: الحمدالله علمکرد حاج آقای شهیدی خوب بوده و خدمات خوبی به خانواده های شاهد و ایثارگر در طول سال های اخیر صورت گرفته است که البته هر اندازه هم خدمات به این خانواده های بزرگ و عزیز صورت گیرد، کم است و از این نظر خود حاج آقای شهیدی هم می گویند که کارها در حدی که دلشان می خواسته نبوده است، اما در مجموع عملکرد خوبی را شاهد بودیم.

   

  گفت وگو از: صادق چهرقانی

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  نظرات کاربران