در حال بارگذاری ...
 • امام جمعه اصفهان در گفت وگو با حیات:

  ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نیازمند حمایت جدی مسئولان است

  حیات: امام جمعه موقت اصفهان، بر حمایت جدی مسئولان کشور از فرهنگ ایثار و شهادت، به منظور ترویج بیش از پیش آن در میان مردم جامعه، تأکید کرد.

  حجت الاسلام و المسلمین محمد تقی رهبر در گفت وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی حیات، ضمن گرامیداشت فرارسیدن 22 اسفند روز بزرگداشت مقام شهید، اظهار داشت: وجود روحیه ایثار و شهادت در جامعه که شهدای ما بر اساس آن به دفاع از استقلال و کیان کشور اسلامی مان پرداختند، از اساسی ترین اصول انقلاب اسلامی ایران است که باید برای حفظ و استمرار آن تلاش کرد.

  امام جمعه موقت اصفهان، افزود: دقیقا وجود همین روحیه ایثار و شهادت در بین ملت ایران و جوانان آن بود که توانست آمریکا را از این کشور بیرون براند، دست اسرائیل را از ایران قطع کند و در نهایت رژیم شاهنشاهی ساقط شود؛ و دقیقا همین روحیه باعث ایستادگی ملت ایران در 8 سال دفاع مقدس و حفظ استقلال ایران اسلامی شد.

  حجت الاسلام والمسلمین رهبر ادامه داد: امروز هم بعد از 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی ملت ایران، با اتکا به همین روحیه ایثار و از خودگذشتگی می بینیم که میدان های جبهه مقاومت با حضور مجاهدان اسلام از کشورهای مختلف، اجازه عرض اندام به دشمنان دین و مکتب را نمی دهد.

  مشاور فرهنگی مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: البته اگر چه جنگ امروز ما و حضور رزمندگان مان در جبهه مقاومت، در کشور سوریه صورت می گیرد، اما نبرد ما با دشمنان دین اسلام و با دشمنان کشورمان ایران است و امروز سردار سلیمانی فقط سردار ایران نیست، بلکه سردار جبهه اسلام است.

  حجت الاسلام و المسلمین رهبر در پایان با تأکید بر این که فرهنگ ایثار و شهادت را باید همواره حمایت کرد تا شاهد ترویج بیش از پیش آن در میان مردم جامعه باشیم، گفت: روحیه ایثار، فداکاری، ازخودگذشتگی و شهادت، بالاترین درجه ای است که انسان می تواند به آن دست یابد، چنان که پیامبر بزرگ اسلام(ص) فرمودند هر کاری حد و اندازه ای دارد، اما وقتی به درجه ایثار و شهادت رسید، فرای آن قابل تصور نیست.

   

  صادق چهرقانی

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  نظرات کاربران