در حال بارگذاری ...
 • معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید در گفت وگو با حیات:

  کارمندان دولت نقش مهمی در ترویج فرهنگ ایثار اجتماعی دارند

  حیات: معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران، گفت: وجود روحیه ایثار اجتماعی در میان کارکنان و کارمندان ادارات و نهادهای مختلف کشور، این روحیه مقدس را با سرعت هرچه بیشتری در جامعه و در میان مردم ترویج می دهد.

  سید منصور میرمرادی در گفت وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی حیات، در خصوص اثرات مثبت وجود روحیه ایثار و از خودگذشتگی در میان کارمندان و کارکنان دولت، اظهار داشت: قطعا وجود روحیه ایثار و فداکاری در میان کارکنان و کارمندان دولت به جهت آن که همه روزه بسیاری مردم به آن ها مراجعه می کنند، بسیار مهم، لازم و مفید است.

  معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران، با بیان این که کارمندان دولت می توانند نقش مهمی در ترویج ایثار اجتماعی داشته باشند، افزود: کارمندان و کارکنان دولت و اصولا همه اقشار، بهترین الگوهای خدمت به مردم و جامعه که همان شهدا باشند را، در تاریخ پر افتخار ایران و پیش روی خود دارند و می توانند با نگاه به زندگی و شخصیت ایشان، بیش از پیش در راه خدمت به کشور و مردم قدم بردارند.

   میرمرادی با بیان این که وجود روحیه ایثار اجتماعی در میان کارکنان و کارمندان ادارات و نهادهای مختلف کشور، این روحیه مقدس را با سرعت هرچه بیشتری در جامعه و در میان مردم ترویج می دهد، گفت: البته در شرایط امروز، جلوه های ایثار، فداکاری، از خودگذشتگی و ایثار اجتماعی، از لایه های گروهی جامعه ما به لایه های فردی رسیده و در این سطح خود را نشان می دهد.

  معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: قطعا در شرایط فعلی هر کس در جهت تقویت ارزش های ارزنده و گرانقدر که ایثار و شهادت از جمله این ارزش ها محسوب می شود، گام بردارد، می تواند در کلیت جامعه اثرگذار باشد به شرط آن که ایثار را به معنای واقعی به مرحله اجرا دربیاورد؛ یعنی رفاه و آسایش دیگران را به راحتی خودش ترجیح دهد.

  میرمرادی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص تعداد شهدای کارمند دولت، گفت: آمار دقیقی در این زمینه ندارم اما اگر نیروهای مسلح را هم جزء حقوق بگیران و کارکنان دولت حساب کنیم، در مجموع بیش از 40 درصد شهدای انقلاب، دفاع مقدس، ترور و مدافع حرم را کارکنان و کارمندان دولت تشکیل می دهند.

  معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران، افزود: البته بسیاری از کارمندان و کارکنان ادارات و نهادهای مختلف دولتی که در ایام دفاع مقدس به جبه های جنگ حق علیه باطل اعزام شدند، با عنوان بسیجی و داوطلب ثبت نام کردند و از این رو جزء شهدای بسیجی حساب می شوند.

   

  صادق چهرقانی

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  نظرات کاربران