در حال بارگذاری ...
 • گزارش حیات از سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب؛

  6 هزار عنوان کتاب دفاع مقدسی در نمایشگاه امسال عرضه شد

  حیات: سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در حالی به کار خود پایان داد که در طول برگزاری آن بیش از 6 هزار عنوان کتاب با موضوع دفاع مقدس به مخاطبان این نمایشگاه عرضه شد.

  به گزارش خبرنگار پایگاه خبری حیات، سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران که از حدود 10روز پیش فعالیت خود را در مصلای بزرگ تهران آغاز کرده بود، شب گذشته رسما به کار خود پایان داد؛ نمایشگاهی که کتاب های با موضوع دفاع مقدس آن، به دلیل استقبال بسیار خوب بازدیدکنندگان، خیلی به چشم می آمد.

  در سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، بیش از 80 غرفه و انتشارات که در حوزه ایثار و شهادت و دفاع مقدس فعالیت می کنند، حضور فعال داشتند و آثار خود را به مخاطبان و بازدیدکنندگان ارائه کردند.

  استقبال از کتب دفاع مقدسی در جای جای نمایشگاه کتاب امسال کاملا به چشم می آمد و شاهد این مدعا گفته های بابک جلیلوند از مسئولان غرفه انتشارات سوره مهر بود که به خبرنگار پایگاه خبری حیات گفت: کتاب "دختر شینا" از کتاب های معروف دفاع مقدسی که هم اکنون به چاپ 88 خود رسیده است، نشان از علاقمندی بسیار زیاد مردم به این کتاب و دیگر کتاب های حوزه ایثار و شهادت دارد.

  این مسئول در انتشارات سوره مهر اضافه کرد: همچنین "کتاب دا" که بیش از چند سالی است از انتشار آن گذشته، و ما اصلا فکر نمی کردیم که امسال شاهد فروش چندان زیاد آن باشیم، بازهم با استقبال بالای بازدیدکنندگان نمایشگاه کتاب روبرو شد و چندین نوبت موجودی این کتاب معروف در غرفه امسال نمایشگاه به پایان رسید.

  جلیلوند اضافه کرد: اگرچه انتشارت سوره مهر از انتشارات پر مشتری و پرمخاطب ایران است، اما بخش اعظمی از این استقبال، بخاطر کتب حوزه دفاع مقدسی است که این انتشارات عرضه می کند.

  سردار علی ناظری مدیر مسئول انتشارات فاتحان که در حوزه نشر کتب دفاع مقدسی و حوزه ایثار و شهادت فعالیت دارد نیز، در حاشیه برپایی سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، به خبرنگار پایگاه خبری حیات گفت: در کار انتشارات، هر ناشری که بیش از 10 عنوان کتاب با حوزه دفاع مقدسی منتشر کرده باشد، در خانواده انتشارات دفاع مقدسی و یا حوزه ایثار و شهادت قرار می گیرد؛ و بر اساس همین تعریف امسال حدود 80 انتشاراتی که در خانواده انتشارات دفاع مقدس هستند در نمایشگاه کتاب حضور پیدا کردند که البته برخی از این انتشارات مانند انتشارات سوره مهر، انتشارات شاهد و ... بالای 700 عنوان و یا 500 عنوان کتاب با موضوع دفاع مقدسی چاپ کرده اند و برخی هم تعداد کمتری داشتند.

  در هر صورت اگر چه بازگشت مجدد مکان نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از شهرآفتاب به مصلی بزرگ امام خمینی(ره) باعث تسهیل رفت و آمد مردم و در نهایت استقبال بیشتر دوستداران کتاب از این نمایشگاه شد، اما استقبال فوق العاده مردم از کتب دفاع مقدسی نشان می داد که مردم ایران، شهدا و ایثارگران دوران دفاع مقدس را همچون اسطورهایی جاویدان پذیرفته اند و نه تنها آن ها را فراموش نخواهند کرد، بلکه به دنبال کشف نکات برجسته زندگی ایشان و رموز جاودانگی شان می گردند.

  گزارش: صادق چهرقانی

   

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  نظرات کاربران