در حال بارگذاری ...
 • سفارش شهید «علیرضا عابدی» از شهدای لشکر ۴۱ ثارالله؛
  بکوشید تا دست نیاز بسوى دیگران دراز نکنیم

  شهید «علیرضا عابدی» در بخشی از وصیت نامه‌اش خطاب به کارگران می‌گوید: کار و کوشش شما همچون جنگ رزمندگان در جبهه مى‌باشد و بکوشید تا نیازهاى کشور اسلامى خود را خودمان بدست آوریم و دست نیاز بسوى دیگران دراز نکنیم، بلکه آن‌ها به ما نیازمند باشند.

  شهید «علیرضا عابدی داورانی» دوم فروردین 1340، در روستاd داوران از توابع شهرستان رفسنجان به دنیا آمد و تا پایان مقطع متوسطه درس ‌خواند و دیپلم برق گرفت.

  علیرضا پاسدار بود و درسال 1362 ازدواج کرد و خداوند به او یک فرزند دختر هدیه داد و با شروع جنگ تحمیلی علیرضا عازم جبهه حق علیه باطل می‌شود و در هشتم ‌‌تیر 1364، در شرق دجله بر اثر اصابت گلوله به ‌صورت، به شهادت می‌رسد.

  در ادامه بخشی از سفارش‌های شهید «علیرضا عابدى داورانى» را در وصیت نامه اش مرور می کنیم.

  دوست دارم سخنى با کشاورزان و کارگران داشته باشم. چون خود من از این طبقه مى‌باشم و امیدوارم که سخنانم را با دل و جان بپذیرید، چون از دل بر‌مى‌خیزد بدانید که کار و کوشش شما همچون جنگ رزمندگان در جبهه مى‌باشد و بکوشید تا نیازهاى کشور اسلامى را خودمان بدست آوریم و دست نیاز بسوى دیگران دراز نکنیم، بلکه آنها به ما نیازمند باشند و این جمله‌اى که مى‌گویند از مقایسه مکتب اسلام با دیگر مکاتب مشخص مى‌شود. چون اسلام و همه ابعاد زندگى انسانها توجه نموده است و اما مکاتب دیگر و جوامع دیگر نیازمند قوانین مى‌باشند که در مکتبشان وجود ندارد و دست بسوى اسلام غنى دراز مى‌کنند و این صحیح نیست که با داشتن این اسلام غنى احتیاج به کمک و یارى آنها داشته باشیم.

  در زمان راه اندازى کارخانه یادم است که افرادى مى گفتند: «ما نمى‌توانیم آن را راه اندازى کنیم و باید از کشور هاى خارجى کارشناس بیاید تا راه اندازى شود». استکبار جهانى هم آرزویش این بود که در کشور اسلامى کسى نتواند آن را راه‌اندازى نماید. یادم نمى‌رود که این صحبتها بود اما وزیر معادن و فلزات با الهام از سخنان امام عزیز که «کارخانجات را خودتان راه بیندازید و منتظر خارجیها نباشید» قاطعانه جلوى آنها ایستاد و گفت: باید مهندسین ایرانى اینجا را راه‌اندازى کنند و اگر مسئله اى پیش آمد خودم جوابگو مى‌باشم و اشکال ندارد که من از اسلام سیلى بخورم و این کارخانه توسط ایرانیها راه ا ندازى شود و بحمدالله راه اندازى شد و هیچ مسئله‌اى هم بوجود نیامد.

  منظورم از بیان این مطلب فقط این بود که کارگران مسلمان باید با یاد خدا و بدون کمک دیگران تلاش وکوشش کنند و خدا هم مطمئنا به آنها کمک خواهد کرد./دفاع پرس

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  نظرات کاربران