در حال بارگذاری ...
 • در گفت وگو با حیات مطرح شد؛

  روایتی از 36 سال چشم انتظاری مادر شهید مفقودالاثر

  حیات: همرزم شهید حسین گنج بخش از شهدای تازه تفحص شده دوران دفاع مقدس، روایتی شنیدنی از 36 سال چشم انتظاری مادر این شهید والامقام را مطرح کرد.

  حسین گنج بخش جانباز جنگ تحمیلی، همرزم و پسرعموی شهید علی گنج بخش از شهدای تازه تفحص شده 8 سال دفاع مقدس، در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری حیات، با اشاره به پیدا شدن پیکر این شهید هشت سال دفاع مقدس در روز های اخیر، اظهار داشت: شهید علی گنج بخش در سال 1361 و در عملیات رمضان به درجه شهادت نائل آمد که تا همین چند روز پیش مفقودالاثر بود.

  وی افزود: شهید علی گنج بخش در هنگام شهادت 19 سال سن داشت و دانشجوی تربیت معلم سمنان بود، اما دفاع از اسلام و کشور را وظیفه ای مهم تر دید و به همین دلیل راهی جبهه های جنگ شد.

  این جانباز جنگ تحمیلی با بیان این که 36 سال فراغ و بی خبری از شهید علی گنج بخش برای ما و خانواده اش بسیار سخت و طاقت فرسا گذشت، یادآور شد: مادر این شهید والامقام در طول این 36 سال گذشته، همواره چشم انتظار فرزندش بود و اراضی کشاورزی و چاه آب این زمین ها را، نذر سلامتی و یا شادی روح فرزندش کرد؛ همچنین این مادر شهید، در چند نقطه شهر مشهد، دستگاه های آب سردکن را به نام فرزندش شهید علی گنج بخش وقف کرده است.

  حسین گنج بخش، گفت: کشور ایران و نظام جمهوری اسلامی، با زحمات و مجاهدت های شهدای والامقام، امروز در امنیت و استقلال به سر می برد و از این رو باید قدرشناس ایشان باشیم.

  خاطرنشان می شود که پیکر مطهر دو شهید تازه تفحص شده، شهید علی گنج بخش و شهید غلام رسول بابکی،  روز دوشنبه 18 تیرماه 97 و همزمان با سالروز شهادت امام صادق(ع)، از میدان شهداء مشهد به سمت حرم مطهر حضرت علی بن موسی الرضا(ع) تشییع و در نهایت برای خاکسپاری به بهشت رضا(ع) مشهد انتقال داد شد.

  صادق چهرقانی

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  نظرات کاربران