در حال بارگذاری ...
 • دبیر حجاب و عفاف بنیاد شهید و امور ایثارگران در گفت و گو با حیات:

  اشنایی با پوشش های سنتی باعث ترویج حجاب می شود

  حیات: اشنایی با پوشش ها و لباس های سنتی اقوام مختلف کشورمان باعث ترغیب و ترویج حجاب در جامعه می شود

  نرگس جلیلی دبیر  عفاف و حجاب بنیاد شهید و امور ایثارگران در گفت و گو با پایگاه خبری حیات اظهار داشت:برنامه ریزی برای ترغیب استفاده از حجاب در کشور بیشتر نتیجه می دهد. 

  وی افزود: برای ترویج حجاب سعی کرده ایم برنامه های جذابی برای سنین زیر 12 سال، اماده برگزاری کنیم تا این گروه سنی به تدریج و در زمان لازم، به گذاشتن حجاب ترغیب شوند.

  جلیلی ضمن تشریح یکی از برنامه های جذاب در زمینه ترویج حجاب و عفاف بین دختران گفت: در برنامه تدارک دیده شده قرار است این گروه از دختران خانواده های شاهد و ایثارگر با پوشین لباس های سنتی اقوام مختلف کشورمان مثل کرد، ترک، لر، شمالی، بلوچ و ... ظاهر شوند و با دیدن ان، نگاهشان را از حجاب سنتی به تصویر در اورند و نقاشی کنند تا به این ترتیب، ضمن اشنایی و شناخت این نوع پوشش ها بدون این که حس کنند اجباری در این زمینه هست خود به خود به سمت ان جذب و متوجه شوند که حجاب جزئی از هویت ملی و دینی ما بوده است و ریشه در تاریخ و تمدن ایرانیان دارد به طوری که تمام اقوام ایرانی به نوعی در پوشش خود ان را رعایت می کرده اند.

  به بیان دبیر حجاب و عفاف بنیاد،  برنامه های اینچنینی در ذهن بچه ها نقش می بندد و ما شاهد ماندگاری ان در اذهان و تصورات کودکان و بعدها نتایج ان در سطح جامعه خواهیم بود و به این ترتیب عفاف و حجاب در جامعه ترویج خواهد شد.

  جلیلی در پایان ضمن یاداوری برنامه های برگزار شده حجاب و عفاف در بخش های مختلف بنیاد شهید تصریح کرد: برای جلوگیری از موازی کاری و اتلاف منابع مالی و انسانی سعی کرده ایم برنامه های مشابه و موازی در زمینه حجاب بین اداره های مختلف بنیاد را حذف و با هماهنگی در هر بخش برنامه های خاصی را اجرا کنیم تا نتایج بهتری به دنبال داشته باشد.

  طاهره ساعدی

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  نظرات کاربران