در حال بارگذاری ...
 • در مراسم تجلیل از دختران نخبه شاهد و ایثارگر؛

  فرزندان شهدا و ایثارگران دغدغه هایشان را عنوان کردند

  مراسم تجلیل از دختران نخبه شاهد و ایثارگر به مناسبت ولادت حضرت معصومه (س) و روز دختر برگزار شد.

  به گزارش خبرنگار پایگاه خبری حیات در این مراسم که با حضور فریده اولاد قباد نماینده مردم تهران، اسلام کریمی مدیرکل دفتر دانش پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر، بهاره کشفی مدیرکل حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران، نرگس جلیلی مشاورامور بانوان رییس بنیاد برگزار شد فرزندان و دختران نخبه شاهد و ایثارگر هر یک به دغدغه‌های خود پرداختند.

  از جمله مواردی که در این مراسم تاکید بسیاری به آن شد سیاه‌نمایی ها در خصوص سهمیه کنکور فرزندان شاهد بود که این روزها در جامعه بیش از گذشته مشاهده می‌شود.

  فریبا فلاح یکی از معترضان به بحث سهمیه‌ها بود که با اشاره به وجود نگاه‌های نامناسب به فرزندان شاهد و ایثارگر در دانشگاه‌ها گفت: نمی‌دانم چرا وقتی بعضی ها متوجه می‌شوند ما فرزندان ایثارگران هستیم نگاهشان به ما عوض می‌شود.

  این فرزند جانباز با بیان اینکه تا کنون از هیچ سهمیه‌‌ای برای موفقیت‌های المپیادی خود استفاده نکرده است تصریح کرد: ما همانند سایر هم کلاسی هایمان در دانشگاه، با تلاش و پشتکار خود توانسته‌ایم به موفقیت‌های تحصیلی دست پیدا کنیم و باید بیشتر به این موضوع توجه شود که ما نه سهم کسی را طلب کرده‌ایم و نه به دنبال گرفتن جایگاه کسی هستیم.

  از جمله دغدغه‌های دیگر فرزندان شاهد و ایثارگر مطالبات شغلی آنها بود که آنها با وجود داشتن تحصیلات عالیه بعضا نتوانسته‌اند به شغل مناسبی دست پیدا کنند. اعظم مویدی یکی دیگر از فرزندان نخبه شاهد در این مراسم با اشاره به این دل نگرنی گفت: نیاز است مسئولان بیشتر به مشکلات شغلی فرزندان ایثارگر توجه کنند.

  فریده اولاد قباد نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با جمع‌بندی مشکلات عنوان شده شرکت کنندگان در مراسم و با اشاره به فداکاری‌های شهدا و ایثارگران گفت: شهدا، جانبازان و آزادگان بدون هیچ چشم‌داشتی جان و سلامتی خود را برای دفاع از اسلام، انقلاب اسلامی و کشور ایران فدا کردند.

  وی از فرزندان شاهد و ایثارگر خواست با حضور در فراکسیون های مختلف مجلس و ارائه نظرات، مشکلات را از پیش رو بردارند.

  مدیرکل دفتر دانش پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر نیز در این مراسم به تاریخچه شکل‌گیری این مجموعه اشاره کرد و در بخشی از سخنانش گفت: هدف از حضور و مشارکت جامعه ایثارگری، هم‌فکری و همکاری در راستای برنامه‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران و نهایتا رسیدن به اهداف نظام جمهوری اسلامی است.
  در‌ پایان این مراسم از دختران و بانوان نخبه شاهد و ایثارگر تقدیر و تجلیل شد.

  میلاد شویکلو

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  نظرات کاربران