در حال بارگذاری ...
 • اولاد قباد در مراسم تجلیل از دختران نخبه خانواده شاهد و ایثارگر:

  نگاه بدبینانه به سهمیه کنکور با اطلاع رسانی درست رفع می شود

  حیات: در فضای مجازی و یا حتی حقیقی جامعه برخی با پرداختن به سهمیه کنکور ایثارگران بیشتر به دنبال سیاه نمایی هستند و دیدگاه بسیاری از مردم را خدشه دار می‌کنند و لازم است در این خصوص آگاهی رسانی‌های بیشتری شکل بگیرد تا این نگاه های بدبینانه رفع شود.

  به گزارش پایگاه خبری حیات، نماینده مردم تهران با بیان اینکه پدران ما به جبهه‌ها رفتند تا یک وجب از خاک کشور به دست دشمن نیفتد گفت: پدران ما با ایمان، اعتقاد و باورهای دینی خود توانستند در مقابل دشمنان مقاومت کنند تا اینک استقلال مرزهای کشور در منطقه پر از آشوب خاورمیانه حفظ شود.

  فریده اولادقباد در مراسم تجلیل از دختران نخبه خانواده شاهد و ایثارگر با تبریک به مناسبت روز دختر و ایام پر برکت دهه کرامت بیان کرد: حضرت فاطمه معصومه (س) الگوی ایده‌آلی برای همه دختران سرزمین ماست که وی با مهاجرت خود سبک زندگی اسلامی را برای همه ما مسلمانان به ارمغان آوردند.

  وی افزود: در حالی که جامعه عرب قبل از اسلام به دنیا آمدن دختر را یک ضعف برای خود می‌دانستند و تولد دختران آنها را دچار غضب می‌کرد، اما می‌بینیم که با ورود اسلام همه چیز متحول شد. امروز خدا را شاکریم که با ورود دین اسلام نگرش همه مردم نسبت به دختران و زنان تغییر کرد تا شاهد رشد و شکوفایی دختران باشیم.

  این نماینده مجلس با اشاره به اینکه دختران ایرانی دارای ایده‌های ناب و خلاقیتهای بسیار هستند تصریح کرد: ایده‌های دختران کشورمان تاثیر بسیاری در پیشرفت‌های کشور و نظام داشته است. چنانکه آنها با حفظ عفاف و حجاب، نقش خود را در این راستا پر رنگ‌تر می‌کنند که این یادگاران شهدا و ایثارگران موجب سربلندی کشور هستند.

  اولادقباد با نگاهی به ابتدای انقلاب و وجود نگاه تبعیض‌آمیز در خصوص استعداد زنان گفت: زمانی که انقلاب به پیروزی رسید بسیاری باورشان نمی‌شد که زنان بتوانند با تیه بر توانمندی‌های خود به موفقیت دست پیدا کنند. اما اکنون می‌بینیم که دختر در عرصه علمی و ورود آنها به دانشگاه‌ها گوی سبقت را از پسران ربوده‌اند.

  نماینده فراکسیون امید، سبک زندگی ایرانی- اسلامی را یکی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری خواند و اذعان کرد: ما هم همانند رهبری باید دغدغه بیشتری بر روی سبک زندگی ایرانی- اسلامی داشته باشیم. در عصرکنونی، دنیا تبدیل به دهکده جهانی شده و باید با آموزهاش‌های رسانه‌ای، سواد فرزندانمان را افزایش بدهیم. 

  وی ادامه داد: داشتن سواد رسانه‌ای از الزامات جامعه کنونی محسوب می‌شود. چراکه فضای مجازی علاوه بر آنکه می‌تواند نقش بهینه‌ای برای ما داشته باشد اگر درست از آن استفاده نشود برایمان تهدید خواهد بود؛ در استفاده از فضای مجازی و بازگشت به سبک زندگی ایرانی- اسلامی باید تلاش بیشتری بکنیم.

  اولاد قباد در پایان سخنان خود به نگاه بدبینانه برخی از مردم به سهمیه فرزندان ایثارگران اشاره و تصریح کرد: ما اکنون در مجلس مباحث سهمیه ایثارگران را دنبال می‌کنیم. طوریکه بسیاری از طرح‌ها هنوز به تصویب نرسیده است اما متاسفانه میبینیم که در فضای مجازی و یا حتی حقیقی جامعه برخی با پرداختن با سهمیه ایثارگران بیشتر به دنبال سیاه نمایی هستند و دیدگاه بسیاری از مردم را خدشه دار می‌کنند و لازم است در این خصوص آگاهی رسانی‌های بیشتری شکل بگیرد.

  میلاد شویکلو

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  نظرات کاربران