در حال بارگذاری ...
 • نقشه راه مدارس شاهد ترسیم می شود

  محمد رضا رزاقی مدیر کل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش در افتتاحیه دوره آموزشی و گردهمایی روسای ادارات امور شاهد و ایثارگران استان های سراسر کشور در زنجان گفت: در این گردهمایی به دنبال آن هستیم که نقشه راه مدارس شاهد را ترسیم نماییم.

  به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان ،افتتاحیه دوره آموزشی و گردهمایی روسای ادارات امور شاهد و ایثارگران استان های سراسر کشور با حضور حجت الاسلام و المسلمین پرویز ولی زاده مشاور و مسئول هماهنگی حوزه ایثارگران نهاد ریاست جمهوری، محمدرضا رزاقی مدیر کل امور شاهد و ایثارگران وزارت،آیت اله علی خاتمی امام جمعه زنجان، علی کاظمی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، مریم رشتچی مدیرکل آموزش و پرورش استان،روسای ادارات شاهد و ایثارگران استان های سراسر کشور و سایر مدعوین در سالن سازمان مدیریت و برنامه ریزی استانداری زنجان برگزار شد

  محمد رضا رزاقی در ابتدا ضمن تقدیر از میزبانی شایسته استان زنجان در برگزاری این گردهمایی گفت:زنجان یکی از نمادهای خاطره انگیز 8 سال دفاع مقدس است.

  وی ضمن اشاره به رشادت های رزمندگان زنجانی در جنگ تحمیلی افزود: وقتی به زنجان پا می گذاریم یاد غواصان دریا دل این خطه از کشور عزیزمان می افتیم که در پیروزی جنگ نقش ارزنده ای داشتند.

  مدیر کل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش با اشاره به ارزش کار شهدا در حفظ استقلال و تمامیت ارضی کشور گفت:باید تلاش کنیم این جریان به صورت مستمر و پایدار ادامه پیدا کند.

  وی تصریح کرد:اگر مفهوم شهادت و ایثارگری را فراموش کنیم باید بعد از گذشت مدتی آن را در کتابهای داستان و تاریخی بخوانیم.

  این مقام وزارتی تاکید کرد: آنچه مهم است شجره طیبه است و وظیفه تک تک ما اینست که نگذاریم این اصل مهم به تاریخ بپیوندد.

  رزاقی اضافه نمود: شجره طیبه باید جاویدان بماند و این امر مرهون تلاش ها و ایثارگری های  معرفی معلمان در مدارس می باشد.

   مدیر کل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش در بخش دیگری از سخنان خود ابراز داشت:شعار ما در اداره شاهد و ایثارگران وزارت این است که ساختار مدارس شاهد یکسان گردد و با توجه به اقضای منطقه ای و جغرافیایی سایر برنامه های فرهنگی نیز در دستور کار استان ها قرار گیرد.

  وی تصریح کرد:در این گردهمایی به دنبال آن هستیم که نقشه راه مدارس شاهد را ترسیم نماییم و چارچوب مشخصی را در این مدارس پیاده نماییم.

  رزاقی یاد آور شد:بر این اساس و با توجه به سند تحول بنیادین باید طبق یک برنامه واحد حرکت نماییم.

   گفتنی است،در این مراسم از خانواده شهید هسته ای (مجید شهریاری)،شهدای مدافع حرم (مرادخانی و صمدی)،شهید غواص فرهنگی (ابراهیم اصغری) و نیز برادران (نقدی) از شهدای 8 سال دفاع مقدس استان تجلیل به عمل آمد.

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  نظرات کاربران