در حال بارگذاری ...
 • خطیب جمعه رشت:۲۰۰ فرقه انحرافی در حوزه مهدویت در کشور فعال است


    امام جمعه موقت رشت در خطبه نخست، با اشاره به فرقه های منحرف مطرح در حوزه مهدویت اظهار داشت: ۲۰۰ فرقه انحرافی در حوزه مهدویت در کشور فعال هستند.
   
  به گزارش حیات ، حجت الاسلام اسماعیل پور رضا، امام جمعه موقت رشت در خطبه های نماز جمعه رشت با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص زمینه های فعالیت دشمن در حوزه فرهنگ اظهار کرد: دشمن در حوزه فرهنگ در سه بخش ضعیف کردن غیرت مردان، تغییر معنای عفت و خانواده فعالیت می کند.

  امام جمعه موقت رشت، تغییر معنی عفت را از معنی اصلی آن به معنی در دل داشتن عفت و بروز بیرونی نداشتن، بسیار خطرناک توصیف کرد و گفت: عفت عاملی عقلی است که انسان را از گناه باز می دارد و بی شک باید نمود بیرونی داشته باشد.

  حجت الاسالام پور رضا، تقویت احساس کار و تحرک و توجه به آرمان های انقلاب در انتخابات مجلس را از دیگر تاکیدات مقام معظم رهبری دانست و گفت: ملت آرمان های انقلاب و شهدا را می شناسند و نامزد ها را بر اساس همین آرمان ها می سنجند.

  امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه انتخابات در هر دوره باید زمینه ای برای تقویت اقتدار ملی باشد، تصریح کرد: عده ای با بی تدبیری در انتخابات ۸۸، قدرت معنوی ملت ایران را به بازی گرفتند و سیلی محکمی از مردم ایران خوردند.

  این استاد حوزه و دانشگاه در بخشی دیگر از سخنان خود با تبریک فرا رسیدن هفته دولت، از مسؤولان گیلان قدردانی کرد و گفت: گیلان عقب ماندگی ها و در عین حال مزیت های بسیاری دارد.

  خطیب نماز جمعه رشت، نیروی انسانی هوشمند، کشاورزی، منابع عظیم آبی و گردشگری را از مزیت های گیلان برشمرد و گفت: اشتغال و تولید از مطالبات مردم استان است که با بهره برداری از منابع موجود قابل پاسخگویی است.

  امام جمعه موقت رشت در خطبه نخست، با اشاره به فرقه های منحرف مطرح در حوزه مهدویت مهدویت، اظهار داشت: ۲۰۰ فرقه انحرافی در حوزه مهدویت در کشور فعال هستند.

  این استاد حوزه و دانشگاه در ادامه به معرفی فرقه شیخیه پرداخت و گفت: ریشه این فرقه به شیخ احمد احسایی برمی گردد.

  خطیب نماز جمعه رشت با بیان اینکه برداشت ها و نظریات شیخ احمد احسایی زمینه ساز انحراف در شاگردان وی شد، گفت: شیخ احمد احسایی سال ها در فرقه های صوفیه عضویت و فعالیت داشته و بسیاری از برداشت های وی از دین، برگرفته از صوفیه است.

  حجت الاسلام پور رضا، اهل خواب و رویا بودن و تاویل خواب و رویا را مهمترین مشکل فرقه شیخیه خواند و اظهار کرد: فرقه شیخیه به جای بهره برداری از کتاب و سنت به عنوان منابع دین به خواب و رویا بسیار اهمیت می دادند.

  امام جمعه موقت رشت اعلام کرد: شیخیه زنده شدن مردگان را انکار می کردند و معتقد بودند بدنی که در روز قیامت زنده می شود بدن این دنیایی انسان نیست.
  این استاد حوزه و دانشگاه، فرقه شیخیه را فرقه ای احساسی و خیالباف توصیف کرد و گفت: این فرقه به شدت اهل غلو بودند.

  خطیب نماز جمعه رشت، زمینه ساز انحرافات این فرقه در حوزه مهدویت را طرح اندیشه زندگی نکردن امام زمان(عج) در این جهان بیان و اظهار داشت: طبق این نظریه شیخیه معتقد بودند امام زمان(عج) برای تمشیت امور نیاز به واسطه دارد.

  حجت الاسلام پور رضا ادامه داد: پس از سید کاظم رشتی ۳۸ نفر از شاگردان وی مدعی جانشینی او شدند که در نهایت سید محمد علی بابا بر سر کار آمده و انحرافات در حوزه مهدویت را با اندیشه های خرافی خود گسترش داد.

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران